ODA KOMŞUM RICHARD WAGNER

Murat İPEK’in, karakterleri ve durumu keskin bir politik mercek altında uyarlayarak yönettiği oyunda; İbrahim Cem TEK, Emre YETİM ve Murat İPEK rol alıyor.

Eserin Süpervizörlüğünü, sahne tasarımını ve yapımcılığını ise K! Kültüral Performing Arts’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur YAĞMUR üstleniyor. 

İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyun; sistem eleştirisini sıradışı bir temele oturtuyor. Karakterleri ters perspektiften ele alan Murat İPEK, iki genç “masum” karakterin karşısına duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon olarak dikiliyor. K! Kültüral Performing Arts’ın 3. Prodüksiyonu olma özelliğini taşıyan, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çeken ODA KOMŞUM RICHARD WAGNER; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltme misyonunu taşıyor. 

Murat İpek, Almelek’in ütopik iyi niyetiyle, kapitalist düzenin çarpık temellerini ve sistemin distopik evrenini karşı karşıya getirebilmek amacıyla, iki genç üniversitelinin temsil ettiği ‘masumlar’ dünyasının karşısına, din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerleri acımasız şekilde kullanan amansız kapitalizmin simgesi olarak, duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon oturtmuş.

Şalom, Erdoğan Mitrani, 12.02.2020

“Dünya üzerinde sahiline kola şişesi vurmamış bir yerin kaldığını mı düşünüyorsunuz? Reklam panolarıyla kuşatılmamış hangi yolda yürüyüp aklınızı temiz tutacaksınız? Bu prenses sizlerden çok daha imanı bütün nesiller doğuracak şu geniş bütçeli rahminden.” diyen kapitalizm karşısında bu iki delikanlı ayakta kalabilecek mi?

KÜNYE

Yazan: YAKUP ALMELEK
Uyarlayan ve Yöneten: MURAT İPEK
Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: YAĞMUR YAĞMUR
Yönetmen Yardımcısı: ZELİHA GÜRSOY
Hareket Tasarımı: ORÇUN OKURGAN
Işık Tasarımı: MURAT İPEK
Kostüm Tasarımı ve Uygulama: GAYE KIZILIŞIK
Müzik: ÇAĞRI BEKLEN
Efekt Tasarımı: METİN KÜÇÜKYILMAZ
Işık Uygulama: HALUK DENİZ AYDIN
Reji Asistanı: ÖMER GÜNEŞ
Afiş Tasarımı: ERİN İLKCAN ARSLAN
Oyun Fotoğrafları: VOLKAN ERKAN
Oyuncular: MURAT İPEK, EMRE YETİM, İBRAHİM CEM TEK

PRODÜKSİYON

Video Yönetmeni ve Kurgu: NOYAN AYTURAN
Görüntü Yönetmeni: HASAN ÖZTAŞ
Ses: EMİR BUĞRA KAZAK
Reji ve Kurgu Asistanı: SENEM BİRLİK
Kamera: HASAN ÖZTAŞ, NOYAN AYTURAN, İREM DİLAVER
Kamera Asistanı: VOLKAN ÖZTÜRK

Tek Perde / 80 dakika

Galeri ve Basın

Oyunun galerisine ulaşmak için tıklayın.
Oyunun basın arşivine ulaşmak için tıklayın.

BİLET AL