INTERNAL – Kyiv Mime Theatre

Maddi dünya bizi çevreler ve şüphesiz durumumuzu etkiler. Peki içimizde yaşadığımız duygular etrafımızı etkilerse ne olur? Evet, maddi bir dünya değil bu, bir düşünce ve fikirler dünyası. Önemli bir karar vermeden önce, duygularımızın ona karşı tutumunu belirlemeliyiz.

Bir insanı içinde utandıran, kendi yarattığı ve kurtulmak istediği her şeye kendi karar verir. Herkes bu dünyada kendini aramak için kolay bir yoldan geçmek zorundadır, ancak bu adımı gerçek hayatta atmaya çalışmadan önce kendi içimize dönmeliyiz.

Oyunun konusu, izleyiciye durumu duyuların ve düşüncelerin gözünden hayal etme fırsatı verir, böylece etraflarını çevreleyen gerçek dünyayı algılama olasılıklarını genişletir.

Bizim kuşağımızda dünyanın bilgi kirliliği arasında kaybolmuş birçok insan var. Birçok insan, insanlığın gelişmesine nasıl katkıda bulunacağını düşünmüyor; çünkü çevreyi değiştirmek için değişmesi gereken her insanın kendi bilinci. Duygularımız eylemlerimiz tarafından yönetilir ve bizi kaostan kurtaracak tek şey ruhumuzun derinliklerinde.

Bunu kelimelerle açıklamak zor, bu yüzden her birimizin ihtiyaç duyduğu önemli değişikliği daha kolay algılamak ve anlamak için iletmek istediğimizi görsel olarak yansıtmaya karar verdik.

KÜNYE

Prodüksiyon, Işık Tasarımı: Yaroslavna Garmash
Oyuncular: Vyshnevskyi Pavlo, Symonenko Oleksandr, Spodoneiko Kateryna, Chernova Anastasiia
Yönetmen: Vyshnevskyi Pavlo

Süre: 45 Dakika
Ülke: Ukrayna
Tür: Tiyatro / Pandomim

Oyun, Istanbul Fringe Festival kapsamında K! Kültüral Performing Arts’ta sahnelenecektir.

BİLET AL