AB UYUMLU AİLE

K! Kültüral Performing Arts salgın sonrası yolculuğuna güven, bağlılık, aile, sistem, iktidar, cinsiyet, kimlik, sıkışmışlık ve arada kalmışlık gibi kavramların sorgulandığı “AB UYUMLU AİLE” ile devam ediyor. ŞENAY TANRIVERMİŞ’in yazdığı YAĞMUR YAĞMUR’un proje tasarımını ve konseptini oluşturup yönettiği “AB UYUMLU AİLE”de birbirinden değerli oyuncular yüksek performanslarıyla dikkat çekiyor. Usta oyuncular AYŞE LEBRİZ BERKEM ve ALTUĞ GÖRGÜ’ye genç kuşağın başarılı oyuncuları MERVE GÜRAN ve DİLARA MÜCAVİROĞLU eşlik ediyor.

Yağmur Yağmur, “iyi bir yönetmen” sıfatını fersah fersah aşan müthiş bir yaratıcı. Ve Yağmur’un elinde AB Uyumlu Aile, tasarlama, konsept oluşturma ve sahneleme konusunda bir tiyatro dersine dönüşürken, geleceğin tiyatrosunun nasıl olacağını da haberleyen bir gösteriye evriliyor.

Şalom, Erdoğan Mitrani, 22.09.2021

Otorite, güç, öteki olma ve sınırlar… Tüm kavramlar çok önceden tanımlanmış hatta üstüne yeni kavramlar işlenmeye başlamış. Renkli, coşkulu, aynı zamanda karanlık da olan bu ‘tuhaf aile’; monoton hayatlarının gündelik sorunlarında sıkışırken, bu bozuk senfoninin her bir dişlisini hızla birbirine geçiriyor.

Neredeyse 30 dakika kadar süren gösteri, hep hayalini kurduğum tiyatro algısını bizlere sundu. Bitmek bilmeyen konuları düşündüğüm zaman bu kadar kısa sürede, tek perdede böylesi muhteşem bir çalışma yapılıyor oluşu K! Kültüral Performing Arts’ın yarattığı bir devrim diyebiliriz.

Life Art Sanat & Tiyatroonline, Yaşam Kaya, 17.09.2021

Her şey “gerekliliklere” uygun bir tavırla birbirine dönüşürken, parçalanan şeyler sürekli birbirini yargılıyor. Üstümüze çöken çürümüş duvarların aynaladığı tek bir soru var artık: “Yaşam boyunca ‘gerçek bir değer’ hiç var oldu mu?”

Tüller var pencere yok, ölümcül hastalıklar panzehirini içine saklayarak geliyor, her şey çok renkli, çok hassas, çok tansiyonlu ve sürekli hareket halinde… Herkes tek bir karenin içinde, aynı anda, aynı sıkışık uzamda nefes almasına rağmen güvensiz, kırılgan ve öfkeli. Herkes her dem haklı!

KÜNYE

Yazan: ŞENAY TANRIVERMİŞ
Proje Tasarım, Konsept ve Yönetmen: YAĞMUR YAĞMUR
Yapımcı: YAĞMUR YAĞMUR
Hareket Tasarımı: YEŞİM COŞKUN
Sahne Tasarımı ve Süpervizör: MURAT İPEK 
Görüntü ve Videoart Tasarımı: YAĞMUR YAĞMUR
Kostüm Tasarımı: YAĞMUR YAĞMUR
Müzik Tasarım: KINTU WORKS & MUNTU WORKS – AYTUN 
Animasyon: AHMET İSPİRLİ 
Afiş Tasarım: ERİN İLKCAN ASLAN 
Reji Asistanı: SEVDA BAŞ 
Fotoğraflar: VOLKAN ERKAN 
Oyuncular: AYŞE LEBRİZ BERKEM, ALTUĞ GÖRGÜ, MERVE GÜRAN, DİLARA MÜCAVİROĞLU

Dijital Tasarım, Uygulama & Post Prodüksiyon: KOMA
Video Yönetmeni: HURŞİT KOÇAK 
Yürütücü Yapımcı: FERHAT POLAT 
Görüntü Yönetmeni: ERSİN GÜRLER AKAN 
Kameralar ve Gimble: HURŞİT KOÇAK, ERSİN GÜRLER AKAN, FERHAT POLAT, OZAN ÇAĞRI ÖZCAN, SERGEN İÇÖZLÜ
Ses Kayıt: ÖNER YAKASIZ
Işık: HURŞİT KOÇAK
Saç & Makyaj: ZEYNEP YEŞİLDAĞ
Ekipman: KOMA

Galeri ve Basın

Oyunun galerisine ulaşmak için tıklayın.
Oyunun basın arşivine ulaşmak için tıklayın.

BİLET AL